پمپ

پمپ وسیله‌ای مکانیکی برای انتقال مایعات از طریق افزایش فشار جریان است که انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی گرفته و آن را به سیالی که از آن عبور می‌کند، انتقال می‌دهد.
این انرژی باعث افزایش فشار و جابجایی سیال می‌شود. از پمپ‌ها برای جایجایی مایعات از طریق سیستم لوله‌کشی یا هیدرولیک به ارتفاعی بالاتر یا پایین‌تر استفاده می‌شود.

انواع پمپ

پمپ‌ها انواع فراوانی دارند که در زمینه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و خانگی استفاده می‌شوند و بر اساس ویژگی‌های مختلف دسته‌بندی می‌شوند. یکی از انواع دسته بندی، پمپ‌ها و الکتروپمپ‌ها را به دو دسته‌ی کلی دینامیکی و جابه‌جایی مثبت تقسیم می‌کند:

پمپ‌های دینامیکی: در پمپ‌های دینامیکی انتقال انرژی به سیال به صورت دایمی صورت می‌گیرد. این پمپ‌ها خود به سه دسته‌ی پمپ‌های گریز از مرکز یا سانتریفیوژ، پمپ‌های محیطی و پمپ‌های خاص تقسیم می‌شوند.
انواع پمپ آب خانگی و ساختمانی، الکتروپمپ لجن کش، پمپ کف کش، پمپ فاضلاب، پمپ شناور، پمپ خودمکش، پمپ طبقه‌ای و پمپ صنعتی در این دسته طبقه‌بندی می‌شوند.
اجزای اصلی پمپ‌های گریز از مرکز الکتروموتور، کوپل، هاوس برینگ، مکانیکال سیل و پروانه‌های پمپ هستند.

اجزای پمپ سانتریفیوژ (گریز از مرکز)
اجزای یک پمپ سانتریفیوژ (گریز از مرکز)

پمپ‌های جابجایی مثبت: در پمپ‌های جابجایی مثبت انتقال انرژی به سیال به صورت متناوب یا دوره‌ای است. این پمپ‌ها به دو دسته‌ی پمپ‌های رفت و برگشتی و پمپ‌های چرخ‌دنده‌ای تقسیم می‌شوند.
انواع پمپ‌ دنده‌ای، دوزینگ پمپ، لوب پمپ، پمپ دیافراگمی، پمپ پیستونی، پمپ پریستالتیک، پمپ بشکه‌کش، مونو پمپ، پمپ شیمیایی، پمپ مگنتی در این دسته طبقه‌بندی می‌شوند.

جهت مشاوره فنی رایگان و استعلام قیمت انواع الکتروپمپ صنعتی یا خانگی با کارشناسان سام‌تجهیز تماس حاصل فرمایید.
شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۲۷۸۹۰۴ – ۰۲۱۶۶۲۶۸۹۲۰
پمپ کفکش راد

راد پمپ RAD (کفکش)

پمپ های کفکش و شناور
کف کش ¼۱ اینچ، ۲ و ۳ اینچ
جهت انتخاب پمپ کفکش و اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید.

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ – مترینگ پمپ

مترینگ یا دوزینگ پمپ به پمپ‌هایی گفته می‌شود که حجم یا مقدار مشخصی از سیال را در یک بازه زمانی مشخص و با یک دبی یا نرخ جریان دقیق جابجا یا تزریق نماید. این پمپ‌ها کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف خصوصاً صنایع شیمایی دارند.

پمپ دنده ای

پمپ دنده ای | Gear Pump

پمپ‌های دنده ای از عمل چرخش دنده‌ها برای انتقال مایعات استفاده می‌کنند. دنده ها در ورودی پمپ ایجاد مکش می‌کنند که در نتیجه آن سیال، به داخل پمپ کشیده شده و در داخل حفره‌های دنده‌های پمپ قرار می‌گیرد و در نهایت به لوله خروجی و تخلیه مایع منتقل می‌شود.

اسکرول به بالا