پمپ

قبل از خرید پمپ صنعتی، باید با انواع پمپ های صنعتی و نیمه صنعتی آشنا شوید. توان و قدرت انتقال سیال و مکش هر کدام از انواع پمپ، با هم متفاوت است و قیمت پمپ صنعتی هم با توجه به همین ویژگی‌ها مشخص می‌شود. برای استعلام قیمت پمپ صنعتی، با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فهرست محتوا

پمپ صنعتی چیست؟

پمپ وسیله‌ای مکانیکی برای انتقال مایعات از طریق افزایش فشار جریان است. طرز کار پمپ به این شکل است که انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی گرفته و آن را به سیالی که از آن عبور می‌کند، انتقال می‌دهد. خرید پمپ صنعتی دقیقا برای انجام این انتقالات صورت می‌گیرد.

این انرژی باعث افزایش فشار و جابجایی سیال می‌شود. از پمپ‌ها برای جابه‌جایی مایعات از طریق سیستم لوله‌کشی یا هیدرولیک به ارتفاع بالاتر یا پایین‌تر، استفاده می‌شود.

گاهی اوقات در صنایع مختلف، نیاز است تا مایعاتی مانند نفت، آب، روغن، مواد شیمیایی، گل‌ولای، دوغاب و… یا گازها را به نقاط دیگر، منتقل کرد. برای این کار، باید پمپ‌هایی با قدرت و توان مناسب در اختیار داشته باشید.

برای رعایت زمان و سرعت لازم انتقال، داشتن خرید پمپ صنعتی با توان متناسب کار، لازم است. پمپ های صنعتی، قدرت بیشتری نسبت به پمپ‌های خانگی دارند و در ابعاد بزرگ‌تر تولید می‌شوند. به همین دلیل است که قیمت پمپ صنعتی از پمپ‌های خانگی، بیشتر است.

انواع پمپ صنعتی

پمپ‌ها انواع فراوانی دارند که در زمینه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و خانگی استفاده می‌شوند. تقسیم بندی پمپ های صنعتی را می‌توان بر اساس ویژگی‌های مختلفی انجام داد. یکی از انواع دسته بندی پمپ‌ها و الکتروپمپ‌ها، این است که آن‌ها را به دو دسته‌ی کلی دینامیکی و جابه‌جایی مثبت تقسیم کنیم.

در هنگام خرید پمپ صنعتی باید به انواع آن و قیمت پمپ صنعتی هم توجه داشته باشید.

پمپ‌های دینامیکی

در پمپ‌های دینامیکی، انتقال انرژی به سیال به صورت دائمی صورت می‌گیرد. انرژی جنبشی این پمپ‌ها، به انرژی فشاری تبدیل می‌شود و سیال را با سرعت و فشار بالایی از مجراهای خروجی، انتقال می‌دهد.

این پمپ‌ها خود به 3 دسته‌ی زیر تقسیم می‌شوند:

 • پمپ‌های گریز از مرکز یا پمپ سانتریفیوژ
 • پمپ‌های محیطی
 • پمپ‌های خاص

انواع پمپ آب خانگی و ساختمانی، الکتروپمپ لجن کش، پمپ کف کش، پمپ فاضلاب، پمپ شناور، پمپ خودمکش، پمپ طبقه‌ای و پمپ صنعتی ساده در این دسته بندی قرار داده می‌شوند. قیمت پمپ صنعتی هم با توجه به نوع آن، متفاوت است.

پمپ‌های گریز از مرکز یا پمپ سانتریفیوژ

پمپ سانتریفیوژی، یک نوع از پمپ صنعتی است که برای انتقال سریع سیالات و افزایش فشار از پروانه به کار می‌روند. در صنایع مختلف بتن و ساختمان، آسیاب و… می‌توان خرید پمپ صنعتی گریز از مرکز را در نظر داشت.

پمپ‌های محیطی

پمپ محیطی، عمدتاً به عنوان کاربری عمومی‌ در تامین آب شرب فضا‌ها‌ی خانگی استفاده می‌شود. با این حال، خرید پمپ صنعتی محیطی، برای بالا بردن و افزایش فشار آب در محیط با دبی کم هم کاربرد دارد.

پمپ‌های خاص

پمپ کولر آبی، پمپ آب صابون، پمپ خورشیدی و… را می‌توان در میان لیست پمپ‌های خاص صنعتی جای داد. قیمت پمپ صنعتی با کاربری خاص، متفاوت از پمپ‌های ساده است و خرید آن هم تنها برای کاربری مشخص، توجیه دارد.

این پمپ‌ها هم می‌توانند بسته به طراحی، به شکل پمپ گریز از مرکز یا پمپ‌های جابجایی مثبت عمل کنند. معمولاً برای انتقال سیالات لزج یا استخراج سیال با فشار بالا، باید به سراغ پمپ‌های خاص صنعتی بروید.

پمپ‌های جابجایی مثبت

در پمپ‌های جابجایی مثبت انتقال انرژی به سیال به صورت متناوب یا دوره‌ای است. این پمپ‌ها به دو دسته‌ی پمپ‌های رفت و برگشتی و پمپ‌های چرخ‌دنده ای تقسیم می‌شوند.

انواع دوزینگ پمپ، لوب پمپ، پمپ دیافراگمی، پمپ پیستونی، پمپ پریستالتیک، پمپ بشکه‌کش، مونو پمپ پمپ شیمیایی، پمپ مگنتی در دسته پمپ صنعتی جا‌بجایی مثبت طبقه‌بندی می‌شوند.

پمپ‌های رفت و برگشتی

از جمله رایج‌ترین و پراستفاده‌ترین پمپ‌ها که در هنگام خرید پمپ صنعتی پیشنهاد می‌شود، پمپ صنعتی رفت و برگشتی است. این پمپ‌ها برای پمپ کردن سیالات با ویسکوزیته بالا (مانند روغن، رنگ‌های شیمیایی، رزین یا مواد غذایی) استفاده می‌شوند.

در در صنایع حفاری نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه‌های نفتی، سیستم‌های پنوماتیک، دیگ‌های بخار، کارواش‌ها و مشاغل نیمه صنعتی می‌توانید خرید پمپ صنعتی رفت و برگشتی را در نظر داشته باشید.

پمپ‌های چرخ دنده ای

پمپ غلیظ کش، پمپ‌های چرخ دنده ای و پمپ‌ دنده‌ای، نام‌هایی است که هنگام خرید و دیدن لیست قیمت پمپ صنعتی از این دسته، با آن روبرو می‌شوید. جابه‌جایی سیال در این نوع از پمپ های صنعتی، به کمک چرخ دنده‌های تعبیه شده درون پمپ، انجام می‌شود.

قیمت پمپ صنعتی مکش بالا، از جمله ویژگی‌های بارز پمپ چرخ دنده ای است که امکان پمپاژ سیالات با ویسکوزیته کم، متوسط و زیاد را به شما می‌دهد. خرید پمپ صنعتی دنده ای را می‌توانید به دو شکل پمپ دنده خارجی و پمپ دنده داخلی، انجام دهید.

کاربرد پمپ صنعتی

صنایع مختلف صنعتی و نیمه صنعتی، باید خرید و قیمت پمپ صنعتی را در نظر داشته باشند. تقریبا در تمام فعالیت‌های صنعتی و نیمه صنعتی، می‌توانید از پمپ و الکتروپمپ استفاده کرد. بنابراین خرید پمپ صنعتی را نمی‌توان به یک دسته بندی خاص از فعالیت‌های صنعتی محدود کرد.

اما به طور کلی، می‌توانید کاربرد پمپ صنعتی را در مشاغل زیر، در نظر داشته باشید:

 • صنایع کشاورزی و مواد غذایی
 • صنایع دامداری و شیلات
 • صنایع فاضلاب و تصفیه آب
 • صنایع نفت و پتروشیمی
 • صنایع شستشوی صنعتی و سیستم‌های آتش‌نشانی
 • صنایع حفاری نفت و گاز
 • معادن و استخرهای پرورشی، تفریحی و شستشو
 • سیستم‌های گرمایشی
 • سیستم‌های پنوماتیک
 • دیگ‌های بخار با میعانات گازی

راهنمای خرید پمپ صنعتی

برای خرید پمپ صنعتی، ابتدا باید انواع آن را بشناسید و یک مدل را در بین انواع پمپ های صنعتی و نیمه صنعتی، انتخاب کنید. در قدم بعدی، مشخص کردن نوع سیال برای جابه‌جایی مهم است. با انتخاب سیال، می‌توان محاسبه توان و قدرت مکش مورد نیاز پمپ را مشخص کرد. بدون اطلاع از نوع سیال یا گاز، مهندسین و مشاوران فروش تجهیزات صنعتی نمی‌توانند به شما برای خرید پمپ صنعتی، کمک زیادی بکنند.

برای اطمینان از کیفیت پمپ صنعتی و قیمت پمپ صنعتی هم باید خرید خود را از مراکز معتبر و نمایندگی‌های رسمی فروش پمپ صنعتی انجام دهید.

سام تجهیز، تامین کننده تجهیزات صنعتی از جمله انواع پمپ های صنعتی است و می‌تواند تمام اطلاعات لازم درباره برند پمپ صنعتی، قیمت انواع پمپ صنعتی و نوع پمپ مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.

قیمت پمپ صنعتی

قیمت پمپ صنعتی، به عوامل زیادی وابسته است. برند و شرکت سازنده، ابعاد و توان پمپ، نوع و مدل پمپ صنعتی و خیلی چیزهای دیگر، می‌تواند روی قیمت نهایی خرید پمپ صنعتی، تاثیر بگذارد. اما قبل از خرید، باید انتخاب پمپ مناسب را در نظر داشته باشید. انتخاب پمپ مناسب از این جهت مهم است که در هنگام کار، بهینه و بهره‌ور باشد. یعنی پرداخت قیمت پمپ صنعتی بتواند در طول زمان، برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد. علاوه بر آن، باید پمپی را خریداری کنید که باعث هدررفت سیال نشود.

بنابراین در هنگام خرید انواع پمپ، تنها به قیمت پمپ صنعتی یا نیمه صنعتی توهی نداشته باشید و سعی کنید بهترین مدل را با به‌صرفه‌ترین قیمت، خریداری کنید.

در صورتی که برای انجام این کار نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، تیم فروش سام تجهیز آماده یاری‌رسانی به شمات. شما می‌توانید با تلفن‌های 66268920(021) و 66278904(021) تماس بگیرید و از خدمات مشاوره فروش پمپ صنعتی سام تجهیز، استفاده کنید.

جهت مشاوره فنی رایگان و استعلام قیمت انواع الکتروپمپ صنعتی یا خانگی با کارشناسان سام‌تجهیز تماس حاصل فرمایید. شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۲۷۸۹۰۴ – ۰۲۱۶۶۲۶۸۹۲۰

برندهای پمپ

مطالب مرتبط

 
پمپ دنده ای

پمپ دنده ای | Gear Pump

پمپ‌های دنده ای از عمل چرخش دنده‌ها برای انتقال مایعات استفاده می‌کنند. دنده ها در ورودی پمپ ایجاد مکش می‌کنند که در نتیجه آن سیال، به داخل پمپ کشیده شده و در داخل حفره‌های دنده‌های پمپ قرار می‌گیرد و در نهایت به لوله خروجی و تخلیه مایع منتقل می‌شود.

پمپ دنده ای | Gear Pump ادامه مطلب »

دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ – مترینگ پمپ

مترینگ یا دوزینگ پمپ به پمپ‌هایی گفته می‌شود که حجم یا مقدار مشخصی از سیال را در یک بازه زمانی مشخص و با یک دبی یا نرخ جریان دقیق جابجا یا تزریق نماید. این پمپ‌ها کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف خصوصاً صنایع شیمایی دارند.

دوزینگ پمپ – مترینگ پمپ ادامه مطلب »

اسکرول به بالا