گیربکس NORD

نشان شرکت گیربکس Nord

شرکت گیربکس Nord یکی از برجسته‌ترین شرکت‌ها در تکنولوژی درایو در سراسر جهان برای راه‌حل‌های مکانیکی و الکترونیکی است.

شرکت گیربکس NORD در سال 1965 تأسیس شد و در حاضر با فروش خالص آن حدود 500 میلیون یورو است. این میزان فروش و موفقیت به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان موتورگیربکس حاصل و نتیجه استراتژی توجه و همکاری نزدیک با مشتریان است. با کمک مشتریان و مصرف‌کنندگان می‌توان محصولات بهینه خلق و به‌عنوان یک شرکت پویا در مسیر رشد حرکت نمود.

ستاد اصلی شرکت گیربکس NORD
مرکز اصلی شرکت گیربکس NORD در شهر بارگته‌هایده آلمان
جهت مشاوره فنی، استعلام قیمت و خرید گیربکس Nord با کارشناسان سام تجهیز تماس حاصل فرمایید.
شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۲۷۸۹۰۴ – ۰۲۱۶۶۲۶۸۹۲۰

معرفی گیربکس NORD

در ادامه به معرفی بیشتر شرکت نورد و فعالیت‌های آن خواهیم پرداخت.

به حرکت درآوردن همه چیز

مهم نیست کاربردها چقدر بزرگ یا کوچک باشد، درایو و گیربکس‌های NORD کاربردها موارد مصرف گسترده‌ای دارند. با راه‌حل‌های درایو و گیربکس‌های NORD می‌توان جرثقیل‌های بزرگ در بندرها، سقف‌های قابل باز و بسته شدن استادیوم‌های ورزشی، تسمه نوار نقاله‌های توشه‌بر در فرودگاه‌ها، بالابرهای اسکی و … را به حرکت درآورد.
محصولات شرکت NORD ترکیبی نوآورانه از مکانیک و دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند است. این شرکت تولیدکننده و فروشنده اجزای درایوهای مکانیکی و الکترونیکی شامل انواع گیربکس‌های کاهنده باکیفیت بالا، الکتروموتورها، اینورترها، سرو موتورها (Servo) و تکنولوژی درایو غیرمتمرکز (decentralized drive) است.

کاربرد گیربکس در انتقال
کاربرد تجهیزات NORD در صنایع کوچک و بزرگ

مشتریان در کانون توجه

کیفیت بالا و خدمات استاندارد این شرکت نتیجه تمرکز بر نیازهای مشتریان است. ارج نهادن و رضایت مشتریان از اهداف اصلی شرکت گیربکس NORD است که به‌صورت پیوسته و از ابتدا در مرکز و مورد توجه بوده است. در همکاری نزدیک با طراحان و برنامه‌ریزان و همچنین مهندسین و تکنسین‌ها، کارآمدترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راه‌حل‌ها به مشتریان ارائه می‌شود.

فراتر از استانداردهای کیفی

اجزای درایو NORD با توجه به استانداردهای DIN 3990، NIEMANN و AGMA طراحی شده و  بر اساس اسناد ISO 9001 مدیریت کیفیت بر آن‌ها اعمال می‌شود.
همچنین با توجه به موضوع «محل‌های در معرض انفجار» در صنایع محصولاتی با استاندارد ATEX تولید و عرضه می‌شوند.

استاندارد کیفی گیربکس
بالاترین استانداردهای کیفی

دانش جهانی و پشتیبانی محلی

گیربکس NORD دارای نمایندگی در بیش از 60 کشور جهان با بیش از 3100 کارمند است. این گستردگی شبکه فروش و خدمات موجب می‌شود تا محصولات و خدمات را در کمترین زمان ممکن و بدون توجه به مکان جغرافیایی به مشتریان تحویل و ارائه نماید.

نمایندگی شرکت NORD
شبکه گسترده فروش شرکت NORD

کیفیت NORD و تولید دقیق

اساس و فلسفه کار شرکت NORD در رویکرد کیفیت همه‌جانبه، مشاوره حرفه‌ای و خدمات قابل اطمینان است. گیربکس NORD از بالاترین دقت بهره برده و برای کاربردهای متنوع مناسب است. برای تضمین دستیابی به بالاترین استانداردهای کیفی، به طور مستمر در راستای تهیه سیستم‌های مدرن تولید سرمایه‌گذاری می‌شود.

تولید گیربکس با دستگاه های مدرن
تولید با دستگاه‌های پیشرفته

در اوایل دهه ۱۹۸۰، مهندسان NORD به یکی از نوآوری‌های مهم در ساخت پوسته گیربکس دست یافتند: پوسته UNICASE. پوسته UNICASE یک پوسته یکپارچه است که همه اجزای گیربکس را دربر می‌گیرد. از مزایای این طراحی عدم نیاز به آب‌بندی، قابلیت اطمینان بیشتر، سر و صدای کم، گشتاور خروجی بالاتر، ظرفیت تحمل بار شعاعی و محوری بالا، فواصل تعمیر و نگهداری طولانی‌تر و عمر بیشتر گیربکس است. این پوسته به سرعت خود را در بازار تثبیت کرد و امروز نیز با استانداردهای صنعتی مطابقت دارد.

پوسته یکپارچه unicase
پوسته UNICASE ؛ نوآوری شرکت NORD

ماژولار، انعطاف‌پذیر و راه‌حل‌های اختصاصی

شرکت گیربکس NORD از ابتدا ارزش طراحی ماژولار را برای رسیدن به حداکثر آپشن‌ها از حداقل قطعات تشخیص داد.
راه‌حل‌های درایوهای هوشمند NORD در سراسر جهان استفاده می‌شوند. عظیم‌ترین جرثقیل دروازه‌ای کارخانه کشتی‌سازی جهان با نام «جالوت (Goliath)» در دانمارک، سقف متحرک ورزشگاه کلنیال در استرالیا، کارخانه تولید نوشیدنی Corona در مکزیک و کارخانه تولید چوب در کانادا و تئاتر ملی در چین همگی توسط گیربکس‌ها و درایوهای نورد به حرکت درمی‌آیند.

شرکت گیربکس NORD در گذر زمان

در ادامه تاریخچه مختصری از این شرکت از ابتدای تأسیس تا سال‌های اخیر را مرور می‌کنیم.

تأسیس شرکت در سال 1965
 • ۱۹۶۵ – شرکت گیربکس نورد بیش از نیم قرن پیش در آلمان تأسیس شد.
 • ۱۹۷۷ – ساخت کارخانه مدرن تولید گیربکس
 • ۱۹۷۹ – گسترش فعالیت شرکت و تأسیس مراکز مونتاژ و شرکت‌های تابعه در سراسر جهان
 • ۱۹۸۰ – طراحی و ارائه پوسته منحصربه‌فرد یکپارچه (UNICASE)
 • ۱۹۸۳ – ساخت اولین مرکز تولید الکتروموتور NORD
 • ۱۹۸۵ – ساخت اولین مرکز تولید اینورتر NORD
 • ۱۹۹۲ – تأسیس کارخانه ماشین‌کاری برای اجزای فولادی و ریخته‌گری شده
 • ۱۹۹۷ – ساخت کارخانه تولید الکتروموتور در ایتالیا
 • ۱۹۹۸ – تأسیس کارخانه جدید مونتاژ در فرانسه
 • ۲۰۰۰ – تأسیس کارخانه جدید مونتاژ در انگلیس و استرالیا
 • ۲۰۰۱ – تأسیس کارخانه جدید مونتاژ در چین
 • ۲۰۰۲ – توسعه کارخانه ماشین‌کاری واقع در شهر گادبوش (آلمان)
 • ۲۰۰۳ – ساخت کارخانه مونتاژ در روسیه
 • ۲۰۰۴ – ساخت کارخانه جدید الکتروموتور در ایتالیا
 • ۲۰۰۵ – ۴۰ سال گیربکس نورد: افتتاح سیستم انبارداری جدید در شهر و ساخت کارخانه جدید مونتاژ در چین
 • ۲۰۰۶ – ایجاد کارخانه جدید تولید محصولات الکترونیک در شهر آوریش آلمان بارگته‌هایده آلمان
 • ۲۰۰۷ – ساخت کارخانه جدید مونتاژ در هند و جمهوری چک
 • ۲۰۰۸ – توسعه در مقر اصلی شرکت NORD در شهر بارگته‌هایده آلمان: ساخت یک پارکینگ
 • ۲۰۰۹ – توسعه در مقر اصلی شرکت NORD در شهر بارگته‌هایده آلمان: ساخت انبار جدید و مرکز مونتاژ گیربکس‌های صنعتی
 • ۲۰۱۰ – توسعه در مقر اصلی شرکت NORD در شهر بارگته‌هایده آلمان: توسعه مرکز مونتاژ برای گیربکس‌های صنعتی
 • ۲۰۱۱ – سیستم‌های درایو NORD افتتاح فاز چهارم امکانات تولید در شهر گادبوش و بیست و پنجمین سالگرد تأسیس شعبه شرکت گیربکس NORD در کانادا را جشن گرفت. همچنین افتتاح دومین کارخانه در چین و بارگشایی یک شرکت تابعه در استرالیا را جشن گرفت.
 • ۲۰۱۲ – در این سال شرکت گیربکس نورد(NORD) ۳۵ شرکت تابعه در سراسر جهان داشته و شبکه فروش و خدمات آن در بیش از ۶۰ کشور دایر است.
 • ۲۰۱۳ – ساخت جدید تأسیسات تولید بیشتر در شهر سوژو چین
 • ۲۰۱۴ – نوسازی ناحیه خدمات و بخش رنگ در مرکز اصلی در بارگته‌هایده
 • ۲۰۱۵ – سالگرد پنجاه سالگی شرکت، ساخت ساختمان جدید اداری

انواع گیربکس و موتورگیربکس NORD

کاربردهای گیربکس NORD

اصلی‌ترین کاربردهای گیربکس‌های نورد در صنایع زیر است:

صنایع فرودگاهی و هواپیمایی: درایوها، الکتروموتورها و گیربکس‌های NORD در بخش‌های مختلف صنایع فرودگاهی به کار گرفته می‌شوند. کانوایرهای (نوار نقاله) قسمت بررسی وزن بار مجاز مسافران، بالابرهای بهینه شده برای حمل بار بین ورودی و خروجی ایرلاین و کانوایرهای تسمه‌ای برای حمل بار در اشکال و اندازه‌های مختلف توسط درایوها الکترونیکی و الکتروگیربکس‌های NORD راه‌اندازی و به حرکت در می‌آیند.

صنایع سیمان: سیمان از اصلی‌ترین مصالح ساخت‌وساز و ماده‌ای ضروری برای فعالیت‌های عمرانی است. با این‌حال تولید سیمان فرآیندی پیچیده است که هر مرحله از آن نیاز به صرف مقدار قابل توجهی انرژی دارد و این امر سبب می‌شود هزینه‌های تأمین انرژی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین عوامل ایجاد هزینه برای این صنعت باشد. به همین دلیل صنعت سیمان نیاز به تجهیزاتی دارد که علاوه بر کارایی در شرایط کاری سنگین، از لحاظ مصرف انرژی بهینه باشند.
بیش از 45 سال است که سیستم‌های درایو NORD در شاخه‌‌های مختلف صنعت که نیاز به راه‌حل‌های انتقال و جابجایی دارد حضور فعال دارند. طیف کاملی از تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و الکترونیکی شامل گیربکس‌ها و الکتروموتورهای با راندمان بالا و تکنولوژی کنترل متمرکز و غیرمتمرکز، امکان حضور در این صنعت را برای شرکت NORD فراهم کرده است. برای سیستم‌های با فواصل کوتاه و بلند کانوایر، آسیاب و کوره‌های دوار، تخلیه کانتینر و تخلیه سیلوها می‌توان از راه‌حل‌ها NORD بهره برد.

صنایع غذایی: الکتروموتورها و گیربکس‌های NORD در صنایع مختلف غذایی از جمله پخت صنعتی نان، صنعت ماهی و شیلات، صنعت گوشت و صنایع لبنی استفاده می‌شوند.
هزینه کلی استفاده از راه‌حل‌های NORD در صنایع با توجه به موارد زیر مقرون به صرفه خواهد بود:

 • مصرف انرژی پایین با الکتروموتورهای IE2 و IE3
 • کاهش هزینه تعمیر و نگهداری به واسطه استفاده از روان کارهای با کیفیت
 • کاهش اتلاف گرما که مانع گرم شدن قسمت‌های خنک می‌شود
 • به حداقل رساندن Downtime به دلیل سادگی مونتاژ و پیاده‌سازی

صنایع نوشیدنی: در بچ میکسر، شست و شوی بطری، پر کردن بطری و بسته‌بندی، سیستم‌های درایو NORD می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. این تجهیزات علاوه بر سازگاری با محیط‌زیست، استانداردهای جهانی بهره‌وری را نیز برآورده کرده‌اند.

لجستیک داخلی: استفاده از فنّاوری درایو و گیربکس NORD برای لجستیک داخلی و انبارداری، با توجه به مصرف پایین انرژی، باعث کاهش قابل‌توجه هزینه‌های برق کارخانه‌ها و صنایع می‌شود.

صنایع فولاد و استیل: امروزه صنایع فولاد به عنوان یکی از صنایع بزرگ، پیچیده و از بخش‌های اصلی تولید به عنوان تأمین‌کننده نیاز مواد اولیه صنایع خودروسازی، کشتی‌سازی، ساختمان‌سازی و … است. کارخانه‌های فولاد خواهان بیشترین کارایی با ظرفیت شبانه‌روزی و بدون توقف، در بالاترین سطح بهره‌وری و راندمان هستند.

نام الکتروموتورها و گیربکس‌های NORD به عنوان یکی از برندهای شناخته شده در صنایع فولاد مطرح است. به دلیل خاص بودن محیط کاری که اغلب دمای بسیار بالایی دارد، تجهیزات باید متناسب با الزامات این صنعت طراحی شده باشند. الکتروموتورها و گیربکس‌های NORD در کوره‌ها، ریخته‌گری، نورد گرم و کانوایرهای با کار مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جهت مشاوره فنی و استعلام قیمت هر یک از محصولات گیربکس NORD با کارشناسان سام تجهیز تماس حاصل فرمایید.
شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۲۷۸۹۰۴ – ۰۲۱۶۶۲۶۸۹۲۰
‫5/5 ‫(7 نظر)
اسکرول به بالا