درباره گیربکس کتابی یا NMRV چه می دانید؟

  • ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
  • 0

گیربکس کتابی، از جمله مدل ها و گونه های گیربکس صنعتی است. این گونه از گیربکس ها به علت قابلیت ها و ویژگی های خود، میتوانند جایگزین مناسبی برای مدل های مشابه موجود در بازار محسوب شوند.

این محصول ممکن است در بازار با نام های دیگری نیز شناخته شود. این گیربکس ها امکان دارد با نام هایی مانند؛

در بازارهای ایران به فروش برسند.

از جمله کشورهایی که در راستای ساخت گیربکس گام گذارده است، کشور چین می باشد. گیربکس های طراحی و ساخته شده در کشور چین نسبت به قیمت گیربکس صنعتی، کیفیت قابل قبولی دارند. کیفیت گیربکس های حلزونی چینی و نیز برخورداری از قیمت خوب، منجر شده است این گونه از گیربکس ها مورد توجه صنعت گران متنوع و مختلف هم نیز واقع گردد.

جهت سفارش و خرید انواع گیربکس صنعتی و مشاهده قیمت گیربکس SEW از سام تجهیز با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

گیربکس کتابی nmrv

با شیوه ی عملکرد گیربکس کتابی بیشتر آشنا شوید

شیوه ی عملکرد گیربکس کتابی منجر شده است تا این گیربکس ها قدرت و توانایی بالایی را داشته باشند. به منظور عملکرد درست این گونه از گیربکس ها، میبایست محور و همچنین چرخ دنده های برنزی با هم دیگر درگیر شوند. البته بهتر است بدانید که به منظور عملکرد درست، اجزای دیگری نیز در این تجهیز به کار گرفته شده است. به عنوان نمونه؛ قطعه هایحائز اهمیتی مثل بلبرینگ و همچنین رولبرینگ، در گیربکس به کار گرفته شده است.

دو قطعه نام برده شده نقش حائز اهمیت در کارکرد گیربکس دارند. رولبرینگ باعث می شود، گیربکس به هنگام کار کردن خود لرزش و صدای کمتری را ایجاد نماید. اغلب کارکرد اقسام گوناگون گیربکس ها همراه با صدا و لرزش است که در برخی موارد غیرعادی باید به آن توجه شود.

داخل گیربکس های صنعتی، از روغن هایی با مزیت روان کننده بهره گرفته می شود. هنگامی که شدت و زمان کار با گیربکس بسیار بالا باشد، روغن های روان کننده در گیربکس گرم خواهند شد و احتمال نشت آن به قسمت بیرونی بسیار زیاد خواهد بود. نشست روغن های روان کننده به بیرون از وسیله مشکلاتی چون؛ کثیف شدن محیط کار و همچنین احتمال شکستن دنده ها و خرابی گیربکس را به دنبال دارد.

با بهره گیری از گیربکس های کتابی و روی کار آمدن آن ها و کنار گذاشتن گیربکس های قدیمی این مشکلات تا حد زیادی حل شده است.

با ویژگی های گیربکس کتابی بیشتر آشنا شوید

چرخدنده های استفاده شده درون گیربکس های NMRV به شکل حلزونی می باشند. به علت وجود چرخ دنده هایی به نوع حلزونی، این وسیله با نام گیربکس حلزونی شناخته شده است. جنس این چرخدنده ها از برنز می باشد. این گیربکس ها حاوی شفت خروجی و نیز محدود کننده گشتاور هستند. این وسیله در راستای استفاده در صنایع بزرگ و کوچک بسیار مناسب هستند. به عنوان مثال این محصول برای؛

  • حفره چاه
  • بالابرهای ساختمانی
  • ماشین آلات صنعتی گوناگون
  • و معادن

مورد استفاده واقع می شوند. بهره گیری از آلومینیوم برای بدنه ی آن، مزایایی را دارد. بدنه یا همان پوسته گیربکس های کتابی امکان دارد در معرض عوامل گوناگون شیمیایی واقع شود. بهتر است بدانید که فلز آلومینیوم با وجود کم وزن بودن، در مقابل عوامل فیزیکی و نیز شیمیایی استحکام و مقاومت بالایی دارد.

مزایای استفاده از گیربکس کتابی چیست

گیربکس های کتابی دارای مزایای بسیاری هستند. این گیربکس ها به علت وجود قابلیت هایی که نسبت به دیگر گیربکس ها و موتور گیربکس ها دارد، از سوی خریداران بسیار مورد توجه قرار گرفته است. خصوصیات مثبت این محصول ها، منجر شده است، گیربکس های کتابی جز پر مصرف ترین گیربکس ها در صنایع مختلف باشند. یکی از حائز اهمیت ترین مزایای گیربکس های کتابی، راندمان نسبتاً بالای آن می باشد. راندمان محصول از جمله حائز اهمیت ترین پارامترهای اثرگذار در کیفیت است. گیربکس هایی با راندمان پایین، منجر به اتلاف انرژی خواهند شد. محصول هایی که دارای راندمان پایین میباشند، هزینه و انرژی بیشتری مصرف خواهند کرد. یکی دیگر از مزیت های گیربکس های کتابی نصب سهل و آسان آن میباشد. همچینین قابلیت خود قفل شوندگی از دیگر ویژگی های این نوع گیربکس صنعتی است. در یک مجموعه گیربکس حلزونی، قطعه راه انداز معمولاً حلزونی است. خود قفل شوندگی به این معناست که چرخدنده نمی تواند حلزونی را به حرکت در آورد. به عبارت دیگر، حرکت به عقب امکان ندارد.

اگر تمایل دارید در مورد قابلیت خودفقل شوندگی گیربکس حلزونی بیشتر بدانید مطالب زیر را حتما مطالعه نمایید:

برای خرید موتور ویبره با کیفیت برای مصارف صنعتی با ما تماس بگیرد.

نظرات کاربران