۹ نکته که هنگام خرید تجهیزات صنعتی بهتر است رعایت کنید

در اکثر مشاغل صنعتی، از جمله در بخش‌های تولیدی، داشتن ماشین‌آلات و تجهیزات ضروری است. این بدان معنی است که اگر وارد این نوع تجارت شده‌اید، باید به سراغ خرید تجهیزات صنعتی مانند انواع الکتروموتور، گیربکس صنعتی، خرید پمپ صنعتی و… بروید. در این شرایط اقتصادی، خرید تجهیزات صنعتی مستلزم تخصیص بودجه قابل‌توجهی است. به‌این‌ترتیب، باید نهایت دقت خود را به خرج دهید تا مورد مناسب برای کسب‌وکار خود را پیدا کنید. به همین دلیل، باید پیش از خرید، اطلاعات کاملی در این خصوص داشته باشید. ما در این مقاله می‌خواهیم ۹ نکته مهم را برای شما بیان کنیم تا با توجه به آن‌ها دست به خرید تجهیزات صنعتی بزنید. با سام تجهیز همراه باشید.

نکات مهم هنگام خرید تجهیزات صنعتی

۱. با نیاز‌های خود روراست باشید

هنگام خرید تجهیزات صنعتی، ارزیابی تمام دلایلی که کسب‌وکار شما به این تجهیزات نیاز دارد ضروری است. به‌عنوان مثال، اگر شما یک کارگاه تولید مواد شیمیایی، غذایی، دارویی و پلاستیکی دارید، خرید تجهیزات صنعتی مانند مخلوط‌کن و میکسر صنعتی برای مخلوط کردن مواد مختلف موردنیاز است. بنابراین، اگر می‌خواهید تجهیزات مناسب برای کسب‌وکار صنعتی خود را خریداری کنید، ابتدا نیاز‌های خود را بشناسید و درک کنید.

۲. بودجه

اگر هنوز یک استارتاپ هستید، ممکن است بودجه کمی داشته و به خرید تجهیزات دست‌دوم فکر کنید، چرا که این قطعات با هزینه کمتر، همان کیفیت قطعات نو را خواهند داشت. بااین‌حال، مانند هر خرید تجاری دیگری، در برخورد با ماشین‌آلات دست‌دوم نیز باید مراقب باشید. خوشبختانه شرکت‌های قابل‌اعتمادی وجود دارند که تجهیزات دست‌دوم را با قیمتی مناسب و بدون افت کیفیت ارائه می‌دهند.

۳. خروجی تولید

خروجی تولید یکی از مواردی است که هنگام خرید تجهیزات صنعتی باید به آن توجه کرد. به‌طور کلی خروجی‌های تولید به کالا‌هایی اطلاق می‌شود که در یک دوره زمانی معین توسط یک صنعت یا شرکت تولید می‌شود. بنابراین، برای خریداری ماشین‌آلات موردنیاز، فاکتورهای مهم خروجی‌های تولیدی خود را در نظر بگیرید. در بیشتر موارد، یک قطعه ایده‌آل برای خرید، تجهیزاتی است که حداکثر بازده تولید را با حداقل مشخصات کاربردی، به‌همراه یک قیمت مناسب داشته باشد.

۴. جذب نیروی انسانی

در هنگام خرید تجهیزات صنعتی، یکی دیگر از عوامل ضروری که باید در نظر داشت، جذب نیروی انسانی است. شما به‌عنوان کارفرما، باید تعیین کنید چقدر نیروی انسانی برای اداره یک ماشین‌آلات خاص موردنیاز است. موفقیت مالی بلندمدت کسب‌وکار، تا حد زیادی، به مقدار هزینه‌ای بستگی دارد که برای خرید تجهیزات صرف می‌کنید.

برای تعیین نیروی انسانی همچنین نیاز است انواع مختلف ماشین‌آلات را بشناسید: تمام اتوماتیک؟ یا نیمه اتوماتیک؟ یک تجهیزات تمام اتوماتیک با ۱ نفر قابل‌کنترل است، اما یک ماشین نیمه اتوماتیک برای کارکرد صحیح به چند نفر نیاز دارد.

۵. قیمت

این نکته دیگری است که در انتخاب و خرید تجهیزات صنعتی باید به آن توجه کرد. در بیشتر موارد، قیمت‌های متفاوتی را برای یک دستگاه در بازار مشاهده خواهید کرد. هنگامی‌که این اتفاق می‌افتد، مهم است که دلایل این اختلاف قیمت را شناسایی کنید تا بتوانید گزینه‌های موجود را به‌دقت بسنجید. اگرچه قیمت می‌تواند یک عامل اساسی در تصمیم‌گیری برای خرید باشد، تا جای ممکن نباید کیفیت را فدای قیمت کرد.

۶. توان مصرفی و قبض برق

در خرید ابزار صنعتی قبل از تصمیم‌گیری، باید در مورد نیاز برقی و مصرف آن پرس‌وجو کنید. اگر تجهیزات حتی‌المقدور با برق شهری کار کنند، عالی خواهد بود، اما اگر نیاز به برق ۳ فاز باشد، علاوه بر شل کردن سرکیسه برای قبض برق، باید به دنبال مجوز برق صنعتی و تجاری باشید که هم زمان‌بر و هم هزینه‌بر خواهد بود. این راه هم باید در نظر بگیرید که با افزایش توان تجهیزات صنعتی مانند گیربکس، قیمت گیربکس صنعتی هم افزایش خواهد داشت.

خرید تجهیزات صنعتی

۷. فضای مورد نیاز

قبل از خرید تجهیزات صنعتی باید میزان فضای نصب و راه‌اندازی را مشخص کنید. تنگ بودن فضای کار تجهیزات، در بلندمدت بر نرخ بازده تولید شما تاثیر خواهد گذاشت.

۸. دوره گارانتی و خدمات پس از فروش

شما باید بیشترین بازده را از سرمایه‌گذاری خود ببرید. می‌توانید این کار را با بررسی دوره گارانتی تجهیزات انجام دهید. گارانتی بیشتر، بدون شک مساوی با کیفیت ساخت بالاتر است.

۹. بازخوردها را بررسی کنید

با بررسی نظرات بی‌طرفانه سایت‌های معتبر، دیدگاه مناسبی درباره نحوه عملکرد یک قطعه یا تجهیزات، نحوه پاسخگویی فروشندگان به مسائل، کیفیت خدمات پس از فروش و اینکه آیا تولیدکنندگان توانسته‌اند محصولات قابل‌اعتماد تولید کنند یا نه، به دست خواهید آورد. همچنین در صورت امکان، می‌توانید از نمایندگان کسب‌وکار‌هایی که از ماشین‌آلات خاصی استفاده کرده‌اند، درخواست بررسی حضوری کنید.

در وبلاگ سام تجهیز:

سخن پایانی

به‌طور کلی، هنگام خرید تجهیزات صنعتی، چیزی برای ترس وجود ندارد. تا زمانی که موارد گفته شده را در نظر داشته باشید، می‌توانید تجهیزات صنعتی مناسب را تهیه کرده و در کمترین زمان، فعالیت عملیاتی خود را آغاز کنید. به یاد داشته باشید، خرید هوشمندانه تجهیزات صنعتی، می‌تواند اولین تفاوت بزرگ شرکت تولیدی شما با بقیه باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا