عامل مهم در کیفیت و کارایی موتور ویبره

  • ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
  • 0

یکی از عوامل تاثیر گذار در کیفیت و کارایی موتور ویبره نیروی گریز از مرکز است. این عامل تاثیر زیادی بر کیفیت این وسیله دارد و شما باید هنگام تهیه و خریداری موتور ویبره مد نظر خود به این موضوع توجه کنید. چرا که توجه به این نکته و نکاتی که در ادامه به ذکر آن ها خواهیم پرداخت سبب افزایش کیفیت موتور ویبره و عمل کرد بهتر آن می شود. عامل دیگری که در ایجاد و افزایش کیفیت و کارایی موتور ویبره ها نقش اساسی و تاثیر گذاری را ایفا می کند دور موتور یا همان سرعت موتور است. چرا که تعداد دور موتور ها و یا تفاوت آن ها باعث ایجاد دامنه های حرکتی مختلف و متفاوت می شود. هم چنین این عمل سبب افزایش عمر مفید موتور ویبره شما و افزایش کیفیت و بازدهی آن می شود. عدم توجه به این نکته سبب می شود که موتور ویبره شما کیفیت ک کارایی خوبی را به شما ارائه نکند.

کارایی

یکی دیگر از نکاتی که در نظر گرفتن آن سبب افزایش قدرت، کیفیت و عملکرد بالای موتور ویبره شما می شود، توان موتور است. باید حتما در هنگام تهیه و خرید موتور ویبره مورد نظر خود به سبب افزایش کیفیت و کارایی این وسیله باید به این نکته که میزان دور موتور و تعداد ضربه های آن با یک دیگر متناسب باشند دقت کنید. عدم توجه به این نکته باعث کاهش کیفیت و کارایی موتور ویبره شما می شود و در نتیجه این امر سبب کاهش کیفیت فعالیت صنعتی شما می شود. کیفیت و کارایی یک موتور ویبره به شدت به آمپراژ مصرفی این وسیله بستگی دارد. چرا که یک موتور ویبره با کیفیت بالا و کارایی عالی باید دارای توان بالا و در مقابل آمپر کمتری باشد. پس اگر به دنبال راهی برای افزایش کیفیت و کارایی موتور ویبره خود در فعالیت هایتان هستید باید به دنبال موتور ویبره هایی با آمپراژ پایین باشید.

کارایی موتور ویبره

کیفیت موتور ویبره ها به همراه عملکرد آنها

موتور ویبره وسیله ای است که در اکثر صنایع و فعالیت های صنعتی کاربرد مفیدی را دارا هستند. کارکرد موتور ویبره به گونه ای است که باعث به وجود آمدن لرزش و ایجاد ارتعاش در دستگاه ها و فعالیت های صنعتی می شود. موتور ویبره ها در دستگاه های مختلف صنعتی به کار می رودند و کاربردهای مفید و متنوعی بر اساس نوع کار ایفا می کنند. موتور ویبره در دو نوع و مدل خلاصه می شود، یکی از آن ها موتور ویبره بدنه پایه دار و دیگری موتور ویبره فلنجی است. موتور ویبره ها بر اساس عوامل مختلفی هم چون صنعتی که در آن باید کارکرد های خود را ایفا کنند، آمپراژ مصرفی که دارا هستند، نوع برند و مدل آن و مواردی از این قبیل دارای کیفیت و نوع عمل کرد متنوعی هستند. اگر که شما در هنگام خریداری و تهیه موتور ویبره مد نظر خود دقت به خرج دهید و بهترین نوع این موتور ویبره را انتخاب و خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید: ۵ مورد جالب که باید درباره موتور ویبره صنعتی بدانید

تهیه موتور ویبره بر اساس نکات ذکر شده باعث می شود، با خیالی راحت و اطمینان کامل از بازدهی و کیفیت موتور ویبره خود به ادامه روند فعالیت صنعتی خود بپردازید. همان گونه که تا کنون دریافته اید هر چه کیفیت موتور ویبره ها بیشتر باشد، کارایی و عمل کرد آن ها نیز بهتر و مفید تر است. موتور ویبره در صنعت هایی مختلفی همانند صنعت فیدر ها، صنعت سورتر ها و یا جدا کننده ها، میزهای ویبره، ماشین های سازبندی میوه و قطعات، در دستگاه های توزین، در سرند ها و یا الک های صنعتی، در دستگاه هایی که برای صیقل دادن و یا پاک سازی از آن ها استفاده می شود و ماشین آلات صنعت و بتن بازدهی های فراوانی دارد. هم چنین موتور ویبره ها در پاک کردن غلات و حبوبات نقش قابل توجه ای را دارا هستند. این مدل عمل کرد را می توان به عنوان مهم ترین ویژگی که موتور ویبره ها می توانند داشته باشند، دانست.

نتیجه گیری
موتور ویبره ها در صنعت و دستگاه های صنعتی نفش و کارایی مهمی را ایفا میکنند. بر اساس دلایل و ویژگی های مختلفی کیفیت و کارایی موتور ویبره ها با یک دیگر متفاوت است. برای افزایش کیفیت و کارایی موتور ویبره ها و هم چنین کمک به عمل کرد بهتر این وسیله در فعالیت های صنعتی شما باید به رعایت نکاتی اقدام کنید. ما برای شما در اینجا به ذکر تمامی این نکات پرداخته ایم و توضیحات کاملی را در این باره ارائه داده ایم.

جهت خرید انواع الکتروموتور، ویبراتور و گیربکس sew از سایت سام تجهیز با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

نظرات کاربران