راهنمای خرید و انتخاب اینورتر درایو

اینورتر دستگاه تبدیل جریان برق مستقیم به جریان برق متناوب است. به بیان دیگر اینورتر درایو جریان برق DC را به AC تبدیل می‌کند. این دستگاه در صنایع مختلف کاربردهای متعددی دارد. اینکه اینورتر برای چه کاری مورد نیاز است اهمیت بسیاری در انتخاب اینورتر آن دارد. بسته به اینکه اینورتر را برای مصارف معمول خانگی نیاز داریم، مواردی مانند پمپ‌های آب خانگی یا برای خودرو باعث می‌شود تا مشخصات اینورتر مورد نیاز ما کاملا تغییر کند. گاهی نیز اینورتر را برای دستگاه‌ها و ماشین‌های صنعتی مانند نوار نقاله‌ و میکسرهای صنعتی لازم داریم. در ادامه درباره نحوه انتخاب اینورتر مناسب بیشتر صحبت خواهیم کرد و یک راهنمای مختصر و مفید را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

راهنمای خرید و انتخاب اینورتر درایو

برای چه‌کاری قصد خرید اینورتر دارید؟

در ابتدا لازم است بدانید که کاربرد اینورتر برای شما چیست و آن را برای چه کاری لازم دارید. در واقع کدام‌یک از مصارف اینورتر بیشتر مدنظر شما است. برای مثال:

  • محافظت دربرابر فشار بار
  • تغییر سرعت موتور
  • کنترل تغییرات و نوسانات موجود در ولتاژ ورودی
  • کاهش مصرف انرژی
  • کاهش جریان راه‌اندازی
  • برنامه‌ریزی برای شروع حرکت دستگاه
  • خاموش روشن کردن دستگاه بدون قطع یا وصل جریان برق
  • کنترل دور موتور
  • کنترل ضربات مکانیکی شروع حرکت

این‌ها مواردی هستند که ممکن است شما را نیازمند به استفاده از اینورتر نمایند. باید دقت داشت که کدام‌یک از این موارد مدنظر است تا اینورتر انتخابی شرایط لازم را جهت ارائه این خدمات داشته باشد.

اینورتر درایوهای ls

اینورتر درایوهای LS از جمله دستگاه‌های با کیفیت و مورد اعتماد اینورترهای صنعتی و نیمه صنعتی هستند. اطلاعات بیشتر را در این صفحه مشاهده کرده و جهت مشاوره فنی و استعلام و لیست قیمت انواع اینورتر با کارشناسان سام تجهیز تماس حاصل فرمایید. شماره‌های تماس: ۰۲۱۶۶۲۷۸۹۰۴ – ۰۲۱۶۶۲۶۸۹۲۰

برای چه دستگاهی قصد خرید اینورتر دارید؟

اینکه برای چه دستگاهی نیاز به اینورتر دارید نیز اهمیت خاص خود را دارد. اینورتر در وسایل برقی خانگی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، چرا که مهمترین کار اینورتر تبدیل برق ولتاژ قوی به برق شهری است. در واقع در برق متناوب یا AC، در هر جریان قطب‌های مثبت و منفی در حال تغییر هستند. به این تغییر که برق شهری را تولید می‌کند فرکانس هم‌هرتز گفته می‌شود. همه اینورترها با خروجی برق سه‌فاز عرضه می‌شوند اما ورودی برخی از آن‌ها تک فاز و برخی دیگر سه فاز است. برای مثال اینورتر مناسب برای یک دستگاه پمپ آب خانگی یا اینورتر مناسب برای یخچال خانگی با اینورتری که می‌تواند جوابگوی نیازهای یک هواکش یا نوار نقاله صنعتی یا حتی یک یخچال فروشگاهی باشد یکسان نیستند و تفاوت‌های ساختاری و عملکردی جدی دارند. بنابراین باید یک اینورتر مناسب مصرف خود تهیه کنید. اینورتر معمولا دسته‌بندی‌های مشخصی در کاتالوگ‌های فروش دارند و باید از میان مواردی که مناسب نیاز شما است انتخاب دقیق را انجام دهید. این کاتالوگ‌ها توسط برند‌های مختلف با ویزگی‌های متفاوت عرضه می‌شوند. برای مثال برای اینورتر خودرو، کاتالوگ‌های متنوعی عرضه می‌شود که گاهی حتی دسته‌بندی خودروها را نیز پوشش می‌دهد؛ یا اینورترهای خورشیدی، که خود گستره وسیعی را دربر می‌گیرند. درمورد این اینوترها موارد متعددی را باید درنظر گرفت. درواقع خرید اینورتر خورشیدی خود یک راهنمای مجزا می‌طلبد.

هنگام خرید و انتخاب اینورتر از کارشناسان مشورت بگیرید

بحث دیگر در انتخاب اینورتر و خرید اینورتر، برق ورودی و خروجی دستگاه است. برای مثال در اینورترهای با توان بالای ۳ اسب تنها از ورودی سه فاز استفاده می‌شود. اینورترهایی که توان کمتری دارند نیز به یک هشدار مجهز می‌شوند با این مضمون که نباید از آن‌ها برای روشن کردن لامپ‌های فلورسنت معمولی استفاده کرد. علت این هشدار هم برای این می‌باشد که خازن تصحیح توان به طور موازی با لامپ قرار گرفته است، اگر خازن برداشته شود مشکل برطرف خواهد شد. اگر نیاز شما به اینورتر ویژه است و نیاز به دقت و توجه ویژه دارد، مهندس متخصص باید این نیاز را بررسی کرده و مشخصات اینورتر مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار دهد. در این شرایط می‌توان مستقیما سراغ آنچه نیاز دارید بروید.

اینورترهای خورشیدی

بیشتر بخوانید: 10 نکته مهم برای انتخاب و استفاده از اینورترها

از چه برندی قصد انتخاب اینورتر دارید؟

یک نکته مهم دیگر برند اینورتر انتخابی شما است. درمورد اینورتر برند‌ها بسیار تعیین‌کننده‌اند و در سطوح کیفی مختلف قرار دارند. اجازه بدهید به شما یک مورد اساسی را یادآور شویم. دقت کنید که اینورتر را برای کاری مهم و مداوم لازم دارید یا یک نیاز موقت و معمول محسوب می‌شود. به این معنی که اینورتر باید همواره به دستگاه و منبع برق متصل و فعال باشد یا اینکه ممکن است تنها در فواصل زمانی مشخصی از آن استفاده کنید. درصورتی که مصرف شما از اینورتر زیاد است قطعا نیاز به یک دستگاه با دوام کیفی و ماندگاری بالا دارید. پس باید از بین برندهای موجود در بازار از نسخه‌های باسابقه و مطمئن‌تر که ضمانت و گارانتی مناسبی هم دارند استفاده کنید. اما درغیر این صورت یک وسیله ساده‌تر و ارزان‌تر نیز جواب‌گوی شما است. البته باید به مواردی مانند برق ورودی و فشاری که دستگاه متحمل می‌شود نیز دقت داشت و بررسی نمود که آیا نمونه انتخابی در مقابل آن فشار، استقامت لازم را دارد یا خیر! در این مواقع لازم است که ویژگی‌های خاص، معایب و مزایای اینورترهای مختلف کامل بررسی شود تا موردی که مناسب شما است انتخاب گردد. درواقع ممکن است برخی معایب یک اینورتر برای کاربرد خاص شما اهمیت چندانی نداشته باشد. یا برخی مزایا و ویژگی‌ها در کار شما ضرورت خاصی نداشته باشد. این موارد معمولا در بررسی‌های متعدد و دریافت مشاوره از کارشناسان فروش مشخص خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا