معرفی الکتروگیربکس sew و گروه شرکت‌های SEW-EURODRIVE

در این پست قرار است درباره الکتروگیربکس SEW و انواع آن صحبت کنیم و ببینیم که آیا انتخاب کردن نوع الکتروگیربکس کار ساده‌ای است و می‌تواند چه مزایایی برای شما به همراه داشته باشد.

الکتروگیربکس چیست؟

قبل از صحبت کردن درباره الکتروگیربکس SEW بهتر است اول با خود اصطلاح الکتروگیربکس آشنا شویم و ببینیم که این واحد از چه اجزایی ساخته شده است:

الکتروگیربکس یک واحد همگن و جمع و جور است که از یک واحد دنده‌ای و یک موتور تشکیل شده است. در فناوری درایو الکتریکی که توسط SEW‑EURODRIVE تولید شده است، این موتور همیشه یک موتور الکتریکی است. ایده «کل واحد چرخ دنده موتور» را می‌توان در ثبت اختراع مهندس و کارآفرین طراحی مستقر در بروخال در سال 1928 جستجو کرد: او «Vorlegemotor» (موتور دنده‌ای) را اختراع کرد.

از آن زمان، الکتروگیربکس بیشتر و بیشتر توسعه یافته و انواع جدیدی از واحد دنده‌ای آن اختراع شده است. از نظر موتورها، فناوری جریان مستقیم از اهمیت کمتری برخوردار شده است، بنابراین امروزه واحدهای دنده‌ای اغلب با موتورهای AC یا سرو موتورها ترکیب می‌شوند.

در کل الکتروگبربکس ها از یک گیربکس و یک موتور الکتریکی AC یا DC تشکیل شده‌اند. با این حساب یک گیربکس می‌تواند به طور همزمان عملکرد یک موتور الکتریکی و گیربکس را داشته باشد.

گروه شرکت‌های SEW-EURODRIVE

الکتروگیربکس SEW یک حضور جهانی پررنگ دارد به طوری که تیم آنها یعنی  SEW-EURODRIVE راه‌حل‌های ابتکاری برای همه صنایع و برای هر برنامه‌ای در چنته دارد. محصولات و سیستم‌های SEW-EURODRIVE در سراسر جهان استفاده می‌شود. در صنعت خودرو، وفتی شما تصمیم به استفاده از فناوری درایو «ساخته شده توسط SEW ‑ EURODRIVE» را بگیرید به این معناست که کیفیت و سرمایه گذاری برای شما بسیار مهم است.
الکتروگیربکس SEW در سراسر جهان خدمات دارد: با 14 کارخانه تولیدی و 79 مرکز فناوری درایو در سراسر جهان و همچنین پشتیبانی کامل مشتری، که با یک سرویس یکپارچه و متعهد به کیفیت فوق العاده همراه است.

اگر درباره الکتروموتورهای SEW نمی‌دانید، می‌توانید پست های پیشین سام تجهیز در این مورد را مطالعه کنید.

الکتروگیربکس SEW و درایو مناسب!

 

الکتروگیربکس

مفهوم الکتروگیربکس اس ای دبلیو بسیار گسترده است و میلیون‌ها ترکیب را ارائه می‌دهد.
انتخاب این الکتروگیربکس شما را قادر می‌سازد تا درایو صحیحی را برای همه برنامه‌های خود انتخاب کنید. هر کدام از درایوها بر اساس سرعت و دامنه گشتاور مورد نیاز، فضای موجود و شرایط محیطی، دنده واحدها و موتورهای دنده‌ای، محدوده عملکرد منحصر به فرد و دقت لازم و بهترین پیش نیازهای اقتصادی برای تأمین نیازهای محرک شما، تنظیم شده‌اند.
سری موتور ماژولار DR شامل انواع موتورهای کم مصرف IE1 تا IE4 است و با تمام الزامات جهانی برای اثربخشی انرژی طراحی و ساخته شده است. موتور DR به راحتی شرایط تأیید را برآورده میکند و هیچ نگرانی از جهت صدور گواهینامه در کشورهای مربوطه ندارد. درایوهای کم مصرف به بالاترین بازده در ترکیب با دنده های SEW‑EURODRIVE دست پیدا کرده‌اند.

الکتروموتورها به صورت الکتریکی توسط MOVITRAC®، اینورتر فرکانس، MOVIDRIVE® اینورترهای درایو و MOVIAXIS® اینورترهای چند محوره-ترکیبی که ترکیبی کاملاً منطبق با برنامه موجود SEW‑EURODRIVE است، تقویت می‌شوند. همانطور که می‌دانید الکتروگیربکس مورد بحث  ما، با سیستم های مکانیکی، تمام توسعه، تولید و مونتاژ را کاملا توسط SEW‑EURODRIVE انجام می‌دهد و این درایوها هستند که حداکثر انعطاف پذیری را فراهم می‌کنند.

محصولات سیستم درایو servo، مانند واحدهای دنده سروو servo با واکنش کم، موتورهای کم حجم یا اینورترهای چند محوره MOVIAXIS® از دقت و پویایی مطمئن می‌شوند.
از برنامه‌های تک محور یا چند محور گرفته تا توالی فرآیند همزمان، سیستم های سروو درایو SEW-EURODRIVE امکان اجرای انعطاف پذیر و سفارشی برنامه‌های شما را فراهم می‌کنند.
SEW‑EURODRIVE برای نصب‎های اقتصادی و غیرمتمرکز، اجزای سازنده سیستم درایو غیر متمرکز خود را ارائه می‌دهد، مانند MOVIMOT® اینورتر فرکانس نامی یا کنترل کننده درایو غیر متمرکز MOVI-SWITCH ،MOVIPRO®، موتور دنده‌ای با سوئیچینگ یکپارچه و عملکرد محافظت.

الکتروگیربکس SEW بدون در نظر گرفتن فلسفه و دامنه سیستم، کابل‌های ترکیبی را برای ارائه راه‌حل‌های عملکردی مقرون به صرفه توسعه داده است.

جدیدترین تحولات SEW-EURODRIVE

موتور الکترونیکی DRC، سیستم درایو مکاترونیک MOVIGEAR®، درایو غیرمتمرکز MOVIFIT®، موقعیت یابی و کنترل کننده برنامه و همچنین اجزای سیستم MOVITRANS® برای انتقال انرژی بدون تماس.
قدرت، کیفیت و استحکام در یک محصول استاندارد با هم ترکیب می‌شوند: با SEW‑EURODRIVE، حرکات قدرتمند توسط واحدهای دنده صنعتی با گشتاور بالا تحویل می‌شوند. مفهوم مدولار بار دیگر تطابق بهینه واحدهای دنده صنعتی را برای پاسخگویی به طیف گسترده‌ای از کاربردهای مختلف تضمین می‌کند.

محصولات و سیستم‌های SEW-EURODRIVE

محصولات و سیستم‌های SEW‑EURODRIVE به موارد زیر تقسیم می‌شوند:
• واحدهای گیربکس صنعتی
• الکتروموتور و اینورتر فرکانس
• سیستم‌های درایو سروو
• سیستم‌های محرک غیرمتمرکز
• MAXOLUTION®

انواع الکتروگیربکس SEW

الکتروگیربکس sew که بیشتر از نوع هلیکال با شفت مستقیم و یا حلزونی است، اغلب به دلیل کارکرد نرم و بی‌صدایش مشهور است. در این نوع الکتروگیربکس ها عملکرد خروجی سیستم مکانیکی، بر اساس کاهش دوران شفت و افزایش گشتاور مکانیکی بنانهاده شده است. الکتروگیربکس sew انواع متفاوتی دارد که در زیر برای شما لیست کرده‌ایم:

  1. الکتروگیربکس SEW حلزونی
  2. الکتروگیربکس با گیربکس کرانویل SEW
  3. الکتروگیربکس SEW آویز
  4. الکتروگیربکس SEW صنعتی

چرا الکتروگیربکس SEW موثر است؟

 

چرا الکتروگیربکس SEW مفید است؟

به طور خاص، افزایش هزینه‌های انرژی، تقاضای بهبود بهره وری فرآیند را به دنبال دارد. این مورد یک دلیل خوب برای الکتروگیربکس هاست و می‌تواند در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرد و فرصتی فوق العاده برای صرفه جویی در مصرف انرژی جهانی را نشان دهد.

اساساً، یک الکتروگیربکس، یک جفت موتور الکتریکی کاهش دهنده دنده و AC یا DC است که دنده و موتور در یک واحد ترکیب می‌شوند.

الکتروگیربکس اس ای دبلیو گشتاور بالایی را در اسب بخار کم یا سرعت کم ارائه می‌دهد. مشخصات سرعت این موتورها سرعت عادی و گشتاور سرعت متوقف کننده است. این موتورها برای کاهش سرعت از دنده‌هایی استفاده می‌کنند که معمولاً به صورت گیربکس مونتاژ می‌شوند و همین کار باعث می‌شود تا گشتاور بیشتری در دسترس باشد. الکتروگیربکس ها اغلب در مواردی استفاده می‌شوند که برای جابجایی اجسام سنگین به نیروی زیادی نیاز دارند.

به طور کلی، بیشتر الکتروگیربکس های صنعتی از موتورهای متناوب و موتورهایی با سرعت ثابت استفاده می‌کنند. با این حال، موتورهای dc همچنین می‌توانند به عنوان موتور دنده‌ای مورد استفاده قرار گیرند، البته بسیاری از آنها در برنامه‌های کاربردی خودرو استفاده می‌شوند.

الکتروگربکس های دقیق همراه با موتور می‌توانند نیازهای گشتاور بالایی را برآورده کنند. در اینجا تغییرات دنده از موتورهای دقیق ماکسون از خط تولید گسترده سازنده نشان داده شده است. پیشنهادات شامل چرخ دنده های استاندارد سیاره‌ای و چرخشی در بیش از 600 نوع از 6 تا 81 میلی‌متر و بالاتر است. طراحی‌های سفارشی (مانند شکل دنده‌های سیاره‌ای با دو سرعت خروجی) نیز امکان پذیر است.
یکی دیگر از مزایای الکتروگیربکس SEW این است که داشتن ترکیب مناسب موتور و دنده می‌تواند عمر طراحی را طولانی کرده و امکان مدیریت و استفاده بهینه از قدرت را فراهم کند.

علاوه بر این، از آنجایی که الکتروگیربکس های اس ای دبلیو واحدهای یکپارچه‌ای هستند، نیاز به کوپلینگ و همچنین مشکلات احتمالی ترازبندی را برطرف می‌کنند. البته چنین مسئله‌ای وقتی که یک موتور جدا کننده و گیربکس به هم متصل می‌شوند و منجر به صرف زمان و هزینه مهندسی بیشتر و همچنین پتانسیل عدم تغییر جهت باعث خرابی یاتاقان و در نهایت کاهش عمر مفید می‌شوند، معمول است.

تکنولوژی پیشرفته الکتروگیربکس اس ای دبلیو

 

تکنولوژی پیشرفته الکتروگیربکس SEW

پیشرفت در تکنولوژی الکتروگیربکس اس ای دبلیو شامل استفاده از مواد جدید مخصوص، پوشش‌ها و یاتاقان و همچنین طرح‌های بهبود یافته دنده‌های گیربکس است که برای کاهش صدا، افزایش قدرت و بهبود عمر بهینه شده‌اند. همه اینها باعث بهبود عملکرد این نوع الکتروگیربکس می‌شود.

از نظر مفهومی، موتورها و گیربکس ها را می‌توان در صورت لزوم مخلوط و مطابقت داد تا بهترین کاربرد را داشته باشد، اما در نهایت، این الکتروگیربکس است که عامل محرک است. تعدادی موتور و جعبه دنده وجود دارد که می‌توانند ترکیب شوند. به عنوان مثال، یک جعبه دنده زاویه دار راست، جعبه دنده شفت سیاره‌ای و موازی را می‌توان با موتورهای DC آهنربای دائمی، القایی AC یا موتور DC بدون برس استفاده کرد.

البته تعدادی ترکیب مختلف موتور و گیربکس در دسترس است (نه فقط آنهایی که برای کاربردی خاص استفاده می‌شوند). همچنین یک سری ترکیبات خاص وجود دارد که نسبت به سایر ترکیبات، کارآمد و مقرون به صرفه هستند. دانستن برنامه و داشتن رتبه بندی دقیق برای موتور و الکتروگیربکس پایه و اساس عملکرد موفقیت آمیز یک الکتروگیربکس در سیستم است.

در این مقاله، دانستیم که الکتروگیربکس، همان الکتروموتوری است که به یک گیربکس متصل است. یعنی شفت خروجی از الکتروموتور در قسمت هوزینگ، به تعدادی چرخ‌دنده‌ی مدور متصل است که برحسب طراحی گیربکس قادر به افزایش و یا کاهش سرعت و قدرت نیروی مکانیکی خروجی از الکتروموتور است.

مکانیزم الکتروگیربکس SEW که یکی از معروف‌ترین برندهای جهان است، معمولا الکتروگیربکس هلیکال با شفت مستقیم است و برای کاربری‌های سنگین طراحی شده است.

امروزه الکتروگیربکس ها یک بخش جدایی ناپذیر از هر شرکت و کارخانه‌ای هستند و در انواع شافت مستقیم، کرانویل، آویز، حلزونی و در دوره‌هایی اعم از 1 تا 500 دور در دقیقه و به صورت هاول شفت، شافت دار و فلنجدار و از توازن 0.12 تا 200 کیلووات آماده تحویل است. برای اطلاع بیشتر از قیمتها و مشاوره با تیم تخصصی سام تجهیز، با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا