۵ موردی که پیش از خرید الکتروموتور جدید باید بررسی کنید

خرید الکتروموتور صنعتی جدید، سرمایه‌گذاری نسبتاً بزرگی برای بسیاری صنایع است، پس مهم است قبل از اینکه پولی بابت خرید آن کنار بگذارید مواردی را بررسی نمایید. در اینجا تعدادی از فاکتورهایی که قبل از خرید باید در مورد آن‌ها فکر کرد و بررسی شوند، آورده شده است:

تاریخ ساخت و سن الکتروموتوری که قصد تعویض آن را دارید

تاریخ ساخت و سن الکتروموتور در این قبیل تصمیم‌­گیری­‌ها بسیار حائز اهمیت است. بهره­‌وری الکتروموتورهایی که تا قبل از سال 2005 ساخته شده‌اند بسیار کمتر از الکتروموتورهای ساخته ‌شده پس از این تاریخ است. مطابق استانداردهای جدید وضع شده در قانون سیاست‌های حوزه انرژی در سال 2005 و قانون استقلال انرژی و امنیت ملی (Energy Independence and Security) در سال 2007، الکتروموتورها می­بایست بهره‌­وری انرژی بیشتری داشته باشند که در این صورت در درازمدت علاوه بر ملاحظات زیست‌محیطی، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد.

جایگزینی و خرید الکتروموتور جدید

 

میزان بهره­‌وری الکتروموتور چقدر است؟

همانطور که گفته شد الکتروموتورهایی که قبل از سال 2005 ساخته شده‌اند نسبت به الکتروموتورهای ساخته‌شده پس از آن تاریخ، بهره‌­وری کمتری دارند. از بین الکتروموتورهایی که پس از سال 2005 ساخته شده­‌اند، الکتروموتوری که بیشترین بهره‌­وری را دارد و همه نیازهای شما را برطرف می‌کند خریداری کنید. همچنین شاید بخواهید بررسی کنید که آیا سرویس سیم‌پیچ الکتروموتور باعث بهتر شدن عملکرد آن می‌شود یا خیر. سیم‌پیچی و تعمیر الکتروموتور شاید روش بهتری برای افزایش بهره­وری فعلی الکتروموتور باشد.

جریان تحت بار (Current Load) روی الکتروموتور چقدر است؟

آیا الکتروموتوری که قصد تعویض آن را دارید در ازای باری که اکنون روی آن اعمال می‌کنید، جریان یا اصطلاحاً آمپر زیادی می‌کشد؟ باری که به الکتروموتور قبلی اعمال می‌شود را برآورد کنید تا معلوم شود که آیا استفاده از موتوری با بهره­‌وری بیشتر، بزرگ‌تر و یا حتی کوچک‌تر برای کار شما بهتر خواهد بود؟

محیط کارکرد الکتروموتور

الکتروموتور در چه محیطی کار می‌کند؟ آیا به حفاظت بیشتر از الکتروموتور در برابر رطوبت، گردوغبار یا دیگر عوامل محیطی نیاز است؟ آیا الکتروموتور شما به الزامات منحصربه‌فردی مثل نیاز به حفاظت شدید در برابر گردوغبار یا شرایط سخت آب‌وهوایی نیاز دارد؟ قبل از خرید الکتروموتور بدانید که به چه درجه حفاظتی (IP) نیاز دارید.

از الکتروموتور برای چه کاری استفاده می­شود؟

آیا الکتروموتور در جایی استفاده می‌شود که نیاز به کارکرد دائم دارد؟ یا حداقل کارکرد آن بقدری طولانی است که الکتروموتور به دمای عملیاتی تحت بار کامل خود (full operating temperature) می‌رسد؟ یا اینکه، آیا کارکرد الکتروموتور برای مدت زمان کوتاهی بوده و در فواصل بین سیکل‌های کاری، زمان کافی برای خنک‌کاری کامل الکتروموتور وجود دارد؟ الکتروموتورهایی که کارکرد دوره‌ای دارند اغلب می‌توانند از الکتروموتورهایی با همان سرعت و گشتاور که کارکرد دائم دارند کوچک‌تر باشند.

سام تجهیز فروشنده انواع الکتروموتورهای صنعتی

ما در سام تجهیز، انواع الکتروموتورهای TEFC از برندهای مختلفی مثل Gamak، Siemens، WEG، SEW و Yilmaz را برای کاربردهای گوناگون در اختیار صنایع قرار می‌دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید الکتروموتور می‌توانید با شماره‌های 66268920 و 66278904 تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا