ترمز SEW یا ترمز الکترومغناطیسی «اس ای دبلیو» در انواع سیستم ترمز مکانیکی اعم از تکی یا دوبل تولید و روی الکتروموتورها استفاده می‌شود. تنوع بالا در سایز ترمزها و گشتاورهای ترمز مختلف، موجب می‌شود تا خریداران بتوانند با اطمینان ترمز ایده آل برای کاربرد مورد نظرشان را تهیه کنند.

ترمز SEW

عملکرد ترمز

ترمزهای مغناطیسی و یا مگنتی تشکیل شده از یک آهن ربای الکتریکی (بوبین)، لنت و صفحه و یک هزار خار هستند. این مجموعه به صورتی کار می‌کند که در هنگام اتصال جریان برق، مگنت لنت را از صفحه آزاد کرده و روتور الکتروموتور شروع به چرخش می‌نماید. با قطع جریان برق مگنت به سرعت صفحه و نهایتاً روتور الکتروموتور را به خود چسبانده و منجر به عمل ترمزگیری می‌شود. عموماً ترمزهای مغناطیسی با اضافه کردن طول روتور به انتهای الکتروموتور متصل می‌گردند و در دو نوع تکفاز و سه فاز موجودند.

اجزای ترمز

در تصویر زیر عملکرد ترمزهای مگنتی مشخص شده است. سمت راست تصویر، ترمز در حالت وصل جریان برق و آزاد بودن نشان داده شده است، در این حالت نیروی مغناطیسی ایجاد شده بین صفحه و بدنه، بر نیروی فنر غلبه کرده و باعث فشرده شدن فنرها و رها شدن موتور برای حرکت می‌شود و در سمت چپ تصویر با قطع جریان برق، ترمز عمل کرده و دیسک توسط نیروی فنر با موتور اصطکاک پیدا کرده و باعث توقف حرکت آن می‌شود.

عملکرد ترمز

استفاده از ترمز الکتروموتور برای موتورهای القایی در بعضی کاربردهای صنعتی به خاطر توقف آنی دستگاه در لحظه توقف کنتاکتور، به عنوان اصل و اساس طراحی قرار میگیرد.
نصب ترمز الکتروموتور در دستگاه‌هایی چون بالابرهای نفربر، آسانسور، تاور کلایمرها، انواع جرثقیل وینچی، نوار نقاله های انتقال مواد تحت زاویه و دستگاه های شرینک و بسته بندی و… کاربردهای فراوانی دارد.
همچنین برخی از الکتروموتورها به صورت ترمزدار تولید و عرضه می‌شوند.

ترمز دوبل sew

مزایای ترمز SEW

  • طراحی بدنه کوتاه که منجر به کاهش وزن و طول فریم موتور می شود
  • طیف گسترده ی موارد انتخابی
  • واحد تشخیص و مانیتورینگ سایش ترمز (اختیاری)
  • ایمنی کامل

مشخصات فنی ترمزهای SEW برای الکتروموتورهای AC

مشخصات فنی ترمزهای سری BE (برای موتورهای DR)

مشخصات فنی ترمزهای سری BM (برای موتورهای DT/DV)

جهت مشاوره فنی و استعلام و لیست قیمت انواع موتور ویبره با کارشناسان سام تجهیز تماس حاصل فرمایید.
جهت استعلام قیمت می‌توانید اقلام مورد نیاز را به شماره ۸۹۷۷۴۰۴۵ (۰۲۱) فکس نمایید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.